Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier: rząd za prywatyzacją LOT-u

0
Podziel się:

Premier-rząd-konferencja prasowa

Rząd przyjął projekt ustawy umożliwiającej prywatyzację PLL LOT. Poinformował o tym po posiedzeniu gabinetu premier Donald Tusk.
Szef rządu podkreślił, że jeśli nie chcemy dalej wkładać w LOT publicznych środków, to spółka powinna zostać sprywatyzowana. Nie będzie jednak rozmów z potencjalnymi inwestorami do czasu uchwalenia ustawy.
Rząd przyjął też ustawę dotyczącą tak zwanej portmonetki elektronicznej, czyli operacji bezgotówkowych za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Z projektu usunięto zapis prowadzący do podwyżek kosztów korzystania z bankomatów.
Odpowiadając na pytania dziennikarzy premier powiedział, że OFE nie jest najlepszym modelem z punktu widzenia przyszłych emerytów. Dodał, że w tym tygodniu zapozna się z wynikami przeglądu OFE i z propozycjami zmian. Premier podkreślił, że wszelkie decyzje w tej sprawie będą miały na celu interes państwa i interes emerytów. Propozycje konkretnych rozwiązań mają być gotowe późną wiosną, prawdopodobnie w maju.
Premier powiedział, że nie będzie tolerancji dla placówek pogotowia ratunkowego, które nie spełniają standardów. Raport z kontroli przeprowadzonej przez ministerstwo zdrowia pokazał, że takich placówek jest około jednej trzeciej. Szef rządu zapowiedział ostre kary.
Komentując wniosek o wotum nieufności wobec ministra transportu Sławomira Nowaka, który ma być niebawem głosowany w Sejmie, premier powiedział, że minister Nowak ciężko pracował. Wykazuje się też energią i determinacją.
Mówiąc o projekcie ustawy mającej uniemożliwić reformę sądów premier wyraził opinię, że będzie to kłopot. Ustawę forsuje bowiem koalicyjne Polskie Stronnictwo Ludowe. Premier przypuszcza jednak, że decyzje ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina zostaną utrzymane. Dodał, że udziela ministrowi swojego poparcia.
Donald Tusk zapowiedział, że w uroczystościach w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej wezmą udział minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak i szef kancelarii premiera Jacek Cichocki. Udadzą się oni do Smoleńska i Katynia. Sam premier złoży kwiaty pod pomnikiem ofiar katastrofy na warszawskich Powązkach. Donald Tusk dodał, że członkowie komisji Millera, badającej przyczyny katastrofy, angażują się w wyjaśnianie nieporozumień i przekłamań, związanych z tą sprawą. Osoby te będą korzystać z pomocy Centrum Informacyjnego Rządu. "Chcemy, żeby ta kampania informacyjna prostująca dezinformację była bardziej intensywna" - podkreślił premier.
Szef rządu oświadczył, że elektrownia atomowa w Polsce nie powstanie bez pomocy państwa. Dodał, że projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii nie będzie pisany pod dyktando organizacji ekologicznej Greenpeace. "Musimy zadbać o to, aby energia w Polsce była powszechnie dostępna i tania" - podkreślił Donald Tusk. Nie będzie więc faworyzowania najdroższych sposobów produkcji energii odnawialnej.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)