Notowania

wiadomości
03.03.2013 16:51

Premier zdecyduje o stanowisku J.Gowina

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier podejmie jutro decyzję dotycząca obecności w rządzie Jarosława Gowina. W czwartek, podczas posiedzenia zarządu PO Donald Tusk poinformował o tym polityków swojej partii. Tę informację na Twitterze przekazał rzecznik rządu Paweł Graś. Na taką wiadomość zareagował Jarosław Gowin, który wrzucił na Twittera utwór Boomtown Rats "I don't like Mondays".
O niepewnym losie Jarosława Gowina w rządzie spekuluje się od czasu głosowania w Sejmie nad związkami partnerskimi. Wbrew zaleceniom premiera minister sprawiedliwości zagłosował przeciwko skierowaniu projektu PO o związkach do komisji. Z mównicy sejmowej powiedział także, że zapisy tego projektu są niezgodne z Konstytucją. Po takich słowach zareagował Donald Tusk, który stanowczo podkreślił, że nie jest to stanowisko rządu.
Premier kilka dni później zapewniał, że jego partia nie zrezygnuje z próby wprowadzeni ustawy o związkach partnerskich. Zaznaczył, że z klubu powinien wyjść jeden projekt. Platforma powołała też w tym celu specjalny zespół. Jednak Jarosław Gowin wciąż deklaruje, że nie zmieni swoich poglądów i nie poprze projektu, który pozwala między innymi na sformalizowanie związków homoseksualnych.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz