Notowania

wiadomości
15.06.2012 11:47

Prezes NFZ-konkurs-kandydatury-koniec

Dziś mija termin zgłaszania kandydatur w konkursie na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Wiceminister zdrowia Jakub Szulc powiedział IAR, że nazwiska kandydatów poznamy w przyszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do wtorku trzeba będzie poczekać na ewentualne zgłoszenia, które zostały wysłane pocztą. Kandydaci zostaną zaproszeni do ministerstwa na rozmowy. Prawdopodobnie pod koniec tygodnia będą znane rekomendacje dla Rady Funduszu do zaopiniowania kandydatury premierowi - wyjaśnił wiceminister Szulc.
Resort nie ujawnia na razie liczby zgłoszeń. Stanowisko prezesa NFZ może zajmować osoba, która posiada wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne w zakresie prawa, ekonomii, medycyny, organizacji ochrony zdrowia lub zarządzania. Warunkiem jest też obywatelstwo polskie, niekaralność, co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni na stanowisku kierowniczym.
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz na początku czerwca zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu Funduszu. Między innymi wzmocnienie roli i odpowiedzialności wojewódzkich oddziałów NFZ, płacenie za osiągnięty efekt leczenia, a nie tylko przeprowadzenie procedur.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz