Notowania

wiadomości
05.06.2012 10:51

Prezydent-związki mundurowe-emerytury-spotkanie

Chcą nowej ustawy a nie prezydenckiego weta. Związkowcy służb mundurowych rozpoczęli w Belwederze spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Przed wejściem na rozmowy mówili, że nie liczą na weto do ustawy emerytalnej służb mundurowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef policyjnego związku zawodowego Antoni Duda podkreślił jednak, że ustawa przeszła przez parlament bez poprawek i warto złożyć nowy projekt, który naprawi nowy system. "Nadzieja jest" - powiedział Duda przed wejściem do Belwederu, ale wyjaśnił, że związki liczą na prezydencką inicjatywę ustawodawczą. Dzisiejsze spotkanie związki traktują nie jako ostatnie, ale jako pierwsze w nowych konsultacjach.
Wśród zmian, na jakie liczą mundurowi są wyjątkowe uprawnienia emerytalne dla służb wykonujących zadania w szczególnych warunkach na przykład żołnierzy GROM, czy funkcjonariuszy pracujących "pod przykryciem". Duda ostrzegł, że brak takich rozwiązań w nowym systemie emerytalnym mundurowych spowoduje problem w naborze do tych jednostek.
Nowe przepisy zakładają, że funkcjonariusze mundurowi i żołnierze zawodowi, którzy wstąpią do służby od 2013 roku, będą nabywać uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz