Notowania

wiadomości
14.02.2012 08:07

Prezydent - Forum Debaty Publicznej - polityka prorodzinna

W samo południe w Kancelarii Prezydenta, zaplanowano debatę poświęconą polityce prorodzinnej. W ramach Forum Debaty Publicznej, eksperci mają się zastanawiać, jak wspierać odpowiedzialne rodzicielstwo w Polsce. W dyskusji weźmie udział Bronisław Komorowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialna za sprawy społeczne Irena Wóycicka zapowiada, że celem debat jest wypracowanie długofalowej polityki rodzinnej, która powinna być bardziej skuteczna i stabilna dla rodzin.
W trakcie spotkania, eksperci mają ocenić efektywność dotychczasowych rozwiązań polityki rodzinnej oraz ich wpływ na aktywność rodziców na rynku pracy. W debacie wezmą udział ekonomiści, politycy społeczni, przedstawiciele samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych. W zeszłym tygodniu Bronisław Komorowski rozmawiał na temat reformy emerytalnej z przedstawicielami wszystkich partii obecnych w parlamencie. Prezydent przekonywał wówczas, że zmiany demograficzne w Polsce stają się wyzwaniem dla całej sceny politycznej. "Kancelaria Prezydenta jest otwarta dla rozmowy merytorycznej o sprawach najważniejszych z punktu widzenia przyszłości Polski" - przekonywał prezydent.
Minister Irena Wóycicka na konferencji prasowej po konsultacjach przekonywała, że zdaniem prezydenta przy okazji reform należy rozważyć lepsze wsparcie dla osób, które wychowują małe dzieci.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz