Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent - Kodeks wyborczy - ustawa podpisana

0
Podziel się:

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego. Ustawa wprowadza zakaz publikacji przez komitety wyborcze płatnych spotów radiowych i telewizyjnych.

Ustawa dopuszcza płatne ogłoszenia w prasie i w internecie oraz możliwość ukazywania się ogłoszeń nieodpłatnych oraz nie pochodzących od komitetów wyborczych we wszystkich mediach.
Wczoraj, Senat przyjął bez poprawek ustawę znowelizowaną przez Sejm 3.02.11. Za przyjęciem ustawy głosowało 51 senatorów, przeciw było 33.
Ustawa czekała już tylko na podpis prezydenta, który podpisał ją wczoraj.
Sejm przyjął nowelizację przedwczoraj. W pierwotnym projekcie nowelizacji autorstwa klubu PJN był zakaz publikacji przez komitety wyborcze płatnych ogłoszeń i audycji wyborczych we wszystkich środkach masowego przekazu, tj. w prasie, internecie, radiu i telewizji. Za przyjętymi zmianami głosowało w Sejmie 289 posłów PO, PSL, SLD i PJN. Przeciw było 135 posłów z PiS. Nikt się nie wstrzymał.
Posłowie odrzucili wszystkie poprawki do Kodeksu wyborczego zgłoszone podczas drugiego czytania przez SLD, PiS oraz klub PJN. Przyjęli natomiast poprawki Platformy Obywatelskiej.
W przyjętej nowelizacji posłowie zmienili też słowa "agitacja wyborcza" na "odpłatne ogłoszenie wyborcze". Zgodnie z ustawą jest to część programu radiowego lub telewizyjnego, niepochodząca od nadawcy, stanowiąca osobną całość ze względu na treść czy formę, której emisja została zlecona przez komitet wyborczy w ramach prowadzonej kampanii wyborczej. Zakaz dotyczy więc jedynie audycji wyborczych. Nadal będzie można zamieszczać płatne ogłoszenia w czasie między wyborami.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)