Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent - świat kultury - debata ACTA

0
Podziel się

Bronisław Komorowski zapowiedział zorganizowanie debaty z udziałem przedstawicieli między innymi świata kultury na temat wolności Internetu i poszanowania praw do własności intelektualnej. W Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy spotkali się sponad 100 przedstawicielami wszystkich środowisk twórczych.

bCYMiCWd

Bronisław Komorowski zapowiadając zorganizowanie debaty przyznał, że należy poszukiwać kompromisu między wolnością w Internecie a przestrzeganiem prawa.
"Trzeba to traktować jako wyzwanie: dążenie do pewnej harmonii między naturalną potrzebą wolności ludzi wychowanych w swobodzie internetowej, a tradycyjnymi prawami do własności intelektualnej" - przekonywał prezydent.
Termin debaty nie jest znany, ma ją przygotować prezydencki minister Maciej Klimczak. Na początku lutego w Pałacu Prezydenckim doszło do pierwszego spotkania, które było poświęcone sprawie ACTA. Wówczas z Bronisławem Komorowski spotkali się między innymi ministrowie: kultury, sprawiedliwości oraz administracji i cyfryzacji.
Prezydent zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o ocenę sytuacji związanej z ACTA . Profesor Irena Lipowicz zapowiedziała, że do 20 lutego przygotuje stanowisko w tej sprawie.

IAR/Tomasz Majka/dj

bCYMiCWG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)