Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas z jednodniową wizytą w Polsce

0
Podziel się

Jednodniową wizytę w Polsce składa dzisiaj prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas. Przed południem spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

bEgEwPud

Głównym tematem rozmowy będzie sytuacja na Bliskim Wschodzie po ostatniej ofensywie Izraela w Strefie Gazy. Obaj prezydenci będą rozmawiać przede wszystkim o możliwościach rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Minister w Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik mówi Polskiemu Radiu, że to Lech Kaczyński zaprosił Mahmuda Abbasa do naszego kraju. Podkreśla, że ta wizyta jest wynikiem konsultacji przeprowadzonych między oboma przywódcami. "Zaproszenie zostało przekazane kilka tygodni temu podczas izraelskiej operacji w Strefie Gazy i stąd szybka odpowiedź prezydenta Abbasa z prośbą o spotkanie" - powiedział Handzlik.

Przyjazd palestyńskiego prezydenta jest częścią jego podróży w Europie. W ubiegły wtorek Abbas był w Paryżu, dzień później wystąpił w Strasburgu na sesji Parlamentu Europejskiego, a w czwartek spotkał się w Londynie z brytyjskim premierem Gordonem Brownem.

bEgEwPuG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)