Notowania

wojna w mali
02.02.2013 10:53

Prezydent Francji w Mali. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

Francois Hollande przybył do Mali. Wizyta prezydenta Francji przypadła trzy tygodnie po rozpoczęciu francuskiej interwencji w tym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Hollande ma odwiedzić Timbuktu i stolicę kraju, Bamako. Hollande'owi towarzyszą: minister spraw zagranicznych Laurent Fabius i minister obrony Jean-Yves Le Drian.

Prezydent Francji wylądował w miejscowości Sevare w środkowej części kraju, gdzie spotkał się z prezydentem Mali, Diocoundą Traore. Obaj politycy pojadą następnie do Timbuktu - jednego z głównych miast kraju, odbitego niedawno z rąk muzułmańskich rebeliantów. Hollande spotka się też z dowódcą francuskich sił w Mali, generałem Grégoire de Saint-Quentin. Wizycie towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Dostaną 50 mln euro. Ale nie kupią za to broni Unia Europejska przeznacza 50 milionów euro na finansowanie afrykańskiej operacji wojskowej w Mali.
Obama chwali interwencję. Rebelia nie gaśnie Prezydent USA Barack Obama popiera działania przywódcy Francji Francois Hollande'a ws. interwencji w Mali.
Tagi: wojna w mali, mali, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz