Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent jest gotów porozmawiać z premierem o przyszłorocznych podatkach

0
Podziel się

Lech Kaczyński jest gotów porozmawiać z Donaldem Tuskiem o przyszłorocznych podatkach - zapewnił prezydencki minister Andrzej Duda. Wczoraj szef rządu zasygnalizował chęć rozmowy z prezydentem i szefami ugrupowań opozycyjnych na temat ewentualnych zmian w polityce podatkowej.

bEhAWxgB

Donald Tusk mówił m.in. o możliwości podwyższenia w przyszłym roku danin publicznych takich jak akcyza i podatek, jeśli przychody do budżetu będą mniejsze.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta powiedział, że prezydent nie zgodzi się na to, by zmiany podatkowe dotknęły najuboższych. Andrzej Duda podkreślił, że Lech Kaczyński jest przeciwny m.in. drastycznym podwyżkom podatku VAT na artykuły żywnościowe, gdyż najbardziej odczułyby to osoby zarabiające najmniej.

Donald Tusk powiedział wczoraj, że będzie chciał rozmawiać z prezydentem Lechem Kaczyńskim i szefami ugrupowań opozycyjnych na temat ewentualnej zmiany polityki podatkowej, bo nie chce, by rządowe plany zostały zablokowane przez prezydenckie weto czy opór opozycji. Szef rządu zapowiedział, że informacja o ewentualnej zmianie polityki podatkowej na 2010 rok zostaną podane na przełomie lata i jesieni.

bEhAWxhe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)