Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
merkel
16.06.2007 19:10

Prezydent Kaczyński rozmawia z kanclerz Merkel

W rządowej rezydencji Meseberg pod Berlinem trwają rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z kanclerz Angelą Merkel. Przywódcy Polski i Niemiec rozmawiają na temat dalszych prac nad traktatem, który ma zastąpić konstytucję europejską.

Podziel się
Dodaj komentarz

Program spotkania obejmuje konsultacje oraz wspólną kolację obojga przywódców. Prezydentowi Kaczyńskiemu towarzyszy szefowa polskiej dyplomacjiAnna Fotyga, a także doradca do spraw unijnych Marek Cichocki oraz sekrerarz Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Ewa Ośniecka - Tamecka. Ze strony niemieckiej w konsultacjach uczestniczą szef wydziału Europy w Urzędzie Kanclerskim Uve Corsepius i sekretarz stanu w niemieckim MSZ Reinhard Silberberg.
W opinii niemieckich komentatorów, dzisiejsze spotkanie może mieć decydujące znaczenie dla dalszych prac nad traktatem. Oczekują oni, że obie strony przedstawią swoje stanowiska w najważniejszych sprawach, które będą tematami przyszłotygodniowego szczytu w Brukseli. Będą oni starali się znaleźć kompromisowe rozwiązanie dotyczące sposobu głosowania w unijnych instytucjach.
Z powodu rozbieżności stanowisk, to ostatnie będzie jednak bardzo trudne. Nie wiadomo czy poznamy dzisiaj szczegóły przebiegu i efety rozmów prezydenta Kaczyńskiego z kanclerz Merkel. W programie spotkania nie ma bowiem miejsca na wypowiedzi dla mediów.

Tagi: merkel, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz