Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Kenii apeluje o jedność narodową

0
Podziel się:
bEsvwHNh

Prezydent Kenii Uhuru Kenyatta w towarzystwie przywódców wszystkich grup etnicznych wezwał obywateli kraju do zachowania jedności w obliczu tragicznego ataku terrorystycznego. W zamachu na centrum handlowe w Nairobi zginęło co najmniej 59 osób, w tym wielu cudzoziemców.
Telewizja pokazała prezydenta Uhuru Kenyattę w otoczeniu przywódców plemion i grup etnicznych tworzących kenijskie społeczeństwo. Apel prezydenta o jedność jest niezwykle istotny, gdyż kraj jest podzielony i w przeszłości dochodziło do krwawych waśni na tle etnicznych. Uhuru Kenyatta zapowiedział też ukaranie sprawców zamachu. Nie jest jednak jasne, czy miał na myśli jedynie terrorystów, którzy przetrzymują zakładników w centrum handlowym w Nairobi, czy także przywódców organizacji al-Shabab w Somalii. Kenijskie wojska od dwóch lat walczą z islamistami w Somalii.
Żołnierze, korzystając ze wsparcia agentów amerykańskich i izraelskich służb specjalnych, przygotowują się do szturmu na centrum handlowe.
Wśród ofiar islamistów jest wielu cudzoziemców, w tym Brytyjczycy, Francuzi, Kanadyjczycy. Zginął także Kofi Awoonor - znany poeta i dyplomata z Ghany.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEsvwHNK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)