Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Lech Kaczyński o wiceszefie PiS Pawle Zalewskim

0
Podziel się:

Prezydent Lech Kaczyński powiedział w telewizyjnym wywiadzie, że postawa szefa komisji spraw zagranicznych Pawła Zalewskiego jest dla niego "tak zdumiewająca, jak to tylko możliwe". Chodzi o wypowiedź wiceszefa PiS na temat minister spraw zagranicznej Anny Fotygi, za którą został on zawieszony w prawach członka partii.

W jednym z radiowych wywiadów Zalewski skarżył się, że komisja sejmowa bezskutecznie próbowała uzyskać od minister spraw zagranicznych odpowiedzi na pytania związane z wynikami brukselskiego szczytu.
Lech Kaczyński uważa, że Paweł Zalewski zachował się nielojalnie wobec swojej partii, dlatego też ocenia, że wiceszefa PiS spotkały łagodne sankcje. "To już jest sprawa władz PiS co się dalej stanie z panem Zalewskim, natomiast ja swoją znajomość z panem posłem uważam za zakończoną." - podkreślił prezydent.
Lech Kaczyński dodał, że nie widzi w całej sprawie żadnej winy Anny Fotygi, która - jego zdaniem - podczas unijnego szczytu odegrała bardzo ważną i trudną rolę.
Zalewski kilka dni temu w wywiadzie skrytykował Annę Fotygę. Skarżył się, że komisja sejmowa próbowała uzyskać od minister spraw zagranicznych odpowiedzi na pytania związane z wynikami brukselskiego szczytu.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)