Notowania

prezydent
17.08.2009 19:34

Prezydent może zwolnić gen. Skrzypczaka tylko w porozumieniu lub na wniosek szefa MON

Prezydent może zwolnić Dowódcę Wojsk Lądowych generała Waldemara Skrzypczaka tylko w porozumieniu lub na wniosek ministra obrony narodowej - zwraca uwagę Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w komunikacie przesłanym IAR.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wcześniej generał Skrzypczak poinformował, że oddał się do dyspozycji prezydenta. "Informuję, że w wyniku utraty zaufania do mojej osoby przez Ministra Obrony Narodowej oddaję się do dyspozycji Pana Prezydenta" - napisał Dowódca Wojsk Lądowych.

Jednak jak wynika z oświadczenia BBN - szef MON Bogdan Klich powinien pisemnie poinformować prezydenta o swojej decyzji dotyczącej przyszłości Dowódcy Wojsk Lądowych. Jak czytamy w komunikacie BBN - zgodnie z art. 43 ust. 3 Ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych wynika, że "żołnierz zawodowy zajmujący stanowisko służbowe Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego lub dowódcy rodzaju Sił Zbrojnych może być zwolniony z zajmowanego stanowiska przed upływem kadencji przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w porozumieniu lub na wniosek Ministra Obrony Narodowej, jeżeli przemawiają za tym uzasadnione potrzeby Sił Zbrojnych".

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz