Notowania

polska
12.03.2010 17:39

Prezydent o roli Polski w odbudowie rodziny w Europie

Lech Kaczyński wskazał na szczególną rolę Polski w odbudowie roli rodziny w Europie. Prezydent wygłosił przesłanie do uczestników VIII Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nawiązując do hasła zjazdu, Lech Kaczyński zaznaczył, że rodzina może stać się nadzieją Europy, jeśli zostanie odbudowana jej tradycyjna pozycja. Zaznaczył, że Polska ma w tym zakresie specjalną misję w Europie. Zdaniem prezydenta wynika to z faktu, że w naszym kraju kryzys rodziny jest zdecydowanie mniejszy.

Lech Kaczyński powiedział, że związki homoseksualne mają prawo do tolerancji, ale nie mogą nazywać się rodziną. Prezydent podkreślił, że tylko w związkach mężczyzny i kobiety mogą rodzić się dzieci i być wychowywane.

"Jest prawdą niezaprzeczalną, że związek jednej kobiety z jednym mężczyzną jest podstawą naszej cywilizacji. On się nazywa małżeństwem i nic innego małżeństwem się nazywać nie może" - powiedział Lech Kaczyński.

Prezydent dodał, że małżeństwo powinno być związkiem zawieranym na całe życie. Dodał, że wśród małżeństw zdarzają się niepowodzenia, ale nie zmienia to istoty małżeństwa.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz