Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent podziękuje rolnikom za żniwa

0
Podziel się
bEpPMPqt

Dożynki prezydenckie-Spała

Ciężko pracowali, teraz przyszedł czas na podsumowania i podziękowania. Za pracę przy żniwach, kolejny rok z rzędu rolnikom podziękuje prezydent. Bronisław Komorowski zrobi to dziś podczas odbywających się w Spale Dożynek Prezydenckich.
Minister w Kancelarii Prezydenta Dariusz Młotkiewicz przypomniał, że ta tradycja istnieje od 1927 roku. Zapoczątkował ją prezydent Ignacy Mościcki. Organizacji imprezy zaprzestano wraz z wybuchem II wojny światowej. Tradycję przywrócił Aleksander Kwaśniewski w 2000 roku i od tej pory impreza jest kontynuowana przez kolejnych prezydentów.
Wizyta Bronisława Komorowskiego rozpocznie się o godzinie 10:00 od zwiedzania Miasteczka Regionów, znajdującego się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu. Następnie, w południe para prezydencka weźmie udział we Mszy świętej odprawianej w Kaplicy Polowej AK. Tutaj też zostaną poświęcone dożynkowe wieńce. Potem z centrum Spały wyruszy korowód w kierunku miejsca ceremoniału dożynkowego - mówi minister Młotkiewicz. Tam zostanie wybrany najładniejszy wieniec.
Na terenie Centralnego Ośrodka Sportu swoje stoiska przedstawią różne regiony Polski. Prezentować będą wyroby ludowe, rękodzieło, a także lokalną kuchnię. Również na terenie Ośrodka jest aleja twórców ludowych.

IAR

bEpPMPqW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)