Notowania

prezydent
02.03.2009 12:00

Prezydent Rosji z wizytą w Hiszpanii

Współpraca wojskowa i gospodarcza to główne cele wizyty prezydenta Rosji w Hiszpanii. Dmitrij Miedwiediew spotka się między innymi z premierem Jose Luis Zapatero.

Podziel się
Dodaj komentarz

W siedzibie hiszpańskiego rządu obie strony podpiszą dokument o współpracy. Będzie on zawierać między innymi zgodę Rosji na tranzyt przez jej terytorium hiszpańskich kontyngentów wojskowych do Afganistanu. Federacja Rosyjska zgodzi się też na udostępnienie hiszpańskim samolotom wojskowym przestrzeni powietrznej. Oznacza to, że bez lądowania będą mogły latać samoloty transportujące do Afganistanu żołnierzy i sprzęt. Lądować będą musiały te, które przewożą broń.

Rozmowa polityków "w cztery oczy" potrwa co najmniej godzinę i będzie dotyczyć konfliktów regionalnych, współpracy dotyczącej bezpieczeństwa międzynarodowego oraz współpracy Rosji z NATO.

Prezydentowi Rosji towarzyszy 25 przedsiębiorców. Nie ma jednak wśród nich przedstawiciela koncernu Łukoil, który jeszcze niedawno chciał zostać strategicznym udziałowcem Repsolu, największego hiszpańskiego koncernu energetycznego.

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz