Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
09.02.2009 12:49

Prezydent spotkał się z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem

Lech Kaczyński zadeklarował, że Polska jako kraj pozostający w dobrych stosunkach zarówno z Izraelem i krajami arabskimi chce w miarę swoich możliwości zaangażować się w proces pokojowy na Bliskim Wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polski prezydent podkreślił, że choć jest postrzegany jako polityk proizraelski, nie akceptuje działań podjętych przez Tel-Awiw w Strefie Gazy w ostatnich miesiącach.

Przywódca Autonomii Palestyńskiej po raz kolejny złożył kondolencje z powodu zamordowania przez talibów polskiego inżyniera w Pakistanie. Mahmud Abbas mówił, że Polska ze względu na swoją pozycję dyplomatyczną jest predysponowana do zaangażowania się w proces pokojowy.

Abbas zaznaczył, że pokłada duże nadzieje w nowej administracji amerykańskiej w związku z procesem pokojowym. Zapewnił też, że będzie współpracował z każdym rządem izraelskim, który zostanie wyłoniony w nadchodzących wyborach.

Mahmud Abbas przyleciał do Polski na zaproszenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zaproszenie to zostało przekazane kilka tygodni temu, gdy w Strefie Gazy trwała izraelska operacja. Wcześniej z szefem dyplomacji Autonomii Palestyńskiej rozmawiał minister Radosław Sikorski. Mówił o potrzebie pokoju na Bliskim Wschodzie.

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz