Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent: trzeba zachęcić firmy do inwestowania w badania naukowe

0
Podziel się
bEqEJXph

Polska nauka ma 61 nowych profesorów. Prezydent wręczył podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim nominacje profesorskie. Bronisław Komorowski wręczając tytuły naukowe podkreślił, że w ostatnich latach nakłady na polską naukę wyraźnie wzrosły. Stało się tak między innymi dzięki funduszom europejskim.
Prezydent podkreślił, że trzeba bardziej zachęcać firmy do inwestowania w polskie badania. Jak mówił Bronisław Komorowski, wielkie pieniądze na badania i rozwój przeznaczają głównie firmy globalne. Niestety żadne z polskich przedsiębiorstw nie mieści się w setce największych korporacji na świecie. - Są jednak polskie firmy w pełnym rozwoju, które operują na rynkach międzynarodowych i mające powiązania międzynarodowe. Trzeba już dziś tworzyć mechanizmy zachęcające te coraz poważniejsze firmy do tego, żeby zechciały inwestować pieniądze również w badania i rozwój - mówił prezydent.
Bronisław Komorowski przytoczył także konkretne dane dotyczące nakładów na naukę. W 2007 roku było to 3 miliardy 750 milionów złotych, a w 2013 roku było to prawie 6 i pół miliarda złotych.

IAR

bEqEJXpK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)