Notowania

wiadomości
09.05.2012 14:50

Prezydent Ukraina spotkanie

Bronisław Komorowski chętnie uda się do Kijowa na spotkanie z Wiktorem Janukowyczem pod warunkiem, że wpłynie ono na sytuację więzionej Julii Tymoszenko.

Podziel się
Dodaj komentarz

W piątek na Ukrainę leci prezydent Litwy Dalia Grybauskaite. Litewskie media donoszą, że prawdopodobnie w Kijowie dojdzie do spotkania pięciu prezydentów: Ukrainy, Litwy, Słowacji, Mołdawii i Polski.
Szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała, że Bronisław Komorowski pozostaje w stałym kontakcie z Wiktorem Janukowyczem. Przypomniała, że w dzisiejszym apelu prezydent przedstawił możliwe rozwiązanie problemów politycznych na Ukrainie. Dodała także, że Bronisław Komorowski przeciwstawia się wszelkim próbom bojkotu piłkarskich mistrzostw Europy na Ukrainie. Podtrzymuje dodatkowo wolę wspólnego otwarcia i zamknięcia imprezy wraz z prezydentem Ukrainy. Joanna Trzaska-Wieczorek dodała, że prezydent Komorowski jest otwarty na dalsze rozmowy z władzami w Kijowie na temat Julii Tymoszenko.
Wczoraj ukraińska strona poinformowała, że zaplanowany na piątek i sobotę szczyt państw Europy Środkowej i Wschodniej zostaje przełożony. Wcześniej kilku prezydentów oświadczyło, że do Jałty nie pojedzie ze względu na sytuację byłej premier.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz