Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent z małżonką z wizytą w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej

0
Podziel się:
bEswMuBN

Prezydent odwiedzi Izrael i Autonomię Palestyńską. Bronisław Komorowski wraz z małżonką dziś po południu wylatuje w ten region świata. Odwiedzą Jerozolimę, Tel Awiw i Betlejem.
W planach Bronisława Komorowskiego są spotkania z prezydentem Szimonem Peresem i premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, a także z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.
Wizyta oficjalnie zacznie się w poniedziałek (4.11). Bronisław Komorowski zostanie powitany przez prezydenta Izraela. Przewidziano wystąpienia obu polityków, a potem rozmowy plenarne.
W Jerozolimie Komorowski spotka się także z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu i przewodniczącym Knesetu Julim Edelsteinem. Prezydent z małżonką odwiedzą także Instytut Jad Waszem i Centrum Menachema Begina. Na koniec pierwszego dnia wizyty premier Peres wyda oficjalny obiad dla Bronisława i Anny Komorowskich.
Wtorek to czas dla przywódcy Autonomii Palestynskiej. Obaj prezydenci będą rozmawiać na temat aktualnej sytuacji politycznej w regionie, spotkają się też z dziennikarzami. Komorowski zwiedzi również Bazylikę Narodzenia Pańskiego.
Ostatniego dnia wizyty w Tel Awiwie prezydent weźmie udział między innymi w Forum Gospodarczym Polska - Izrael. Dlatego z Komorowskim w oficjalnej delegacji są przedstawiciele ministerstwa gospodarki i Polskiego Holdingu Obronnego.
Tego samego dnia Komorowski weźmie też udział w otwarciu wystawy poświęconej Janowi Karskiemu w Centrum Icchaka Rabina. Karski był emisariuszem Państwa Podziemnego. To on jesienią 1942 roku w Wielkiej Brytanii i USA informował tamtejszych przywódców, w jak tragicznej sytuacji są Żydzi, alarmował, że naziści ich eksterminują.
Zwieńczeniem pobytu w Izraelu będzie spotkanie Bronisława i Anny Komorowskich ze środowiskami polsko-żydowskimi. W programie jest również wizyta na Górze Herzla. To tu znajduje się narodowy cmentarz Izraela w zachodniej części Jerozolimy, nazwany tak na cześć Teodora Herzla, twórcy syjonizmu.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEswMuCq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)