Notowania

prezydent
11.02.2010 18:35

Prezydent zaprosił Andżelikę Borys

Podziel się
Dodaj komentarz
  Kancelaria Prezydenta zaprosiła do przyjazdu do Pałacu Prezydenckiego Andżelikę Borys oraz działaczy Związku Polaków na Białorusi. Lech Kaczyński jest zaniepokojony represjami, jakimi poddawani są przedstawiciele mniejszości polskiej na Białorusi.
  Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej prezydencki minister Paweł Wypych, do wizyty członków nieuznawanej przez władze białoruskie organizacji ma dojść w najbliższym, dogodnym dla obu stron, terminie. Lech Kaczyński chce poznać szczegóły ostatnich wydarzeń, a także stanowisko nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi. Prezydent wyraził solidarność dla organizacji kierowanego przez Andżeliką Borys.
   W poniedziałek do Domu Polskiego w Iwieńcu wkroczyła milicja, która opieczętowała budynek i uniemożliwiła Polakom dostanie się do środka. Milicja przekazała placówkę proreżimowemu Związkowi Polaków na Białorusi.
   Kilka dni wcześniej sąd nałożył na firmę należącą do Andżeliki Borys Polonika karę [grzywny](https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/grzywna-kiedy-polski-kodeks-karny-przewiduje,228,0,2424036.html) w wysokości 24 tysięcy dolarów.
   Sytuacja Polaków na Białorusi będzie jednym z głównych tematów rozmów szefów dyplomacji obu państw. Spotkanie Siarhieja Martynawa z [Radosławem Sikorskim](https://wiadomosci.wp.pl/radoslaw-sikorski-6121159843686017c) odbędzie się jutro w Warszawie.
Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz