Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
08.09.2007 16:56

Prof. Wojciech Roszkowski: w kampania wyborczej będzie spór o dwie wizje Polski

Eurodeputowany PiS, profesor Wojciech Roszkowski powiedział, że w kampanii wyborczej będzie się toczył spór o dwie wizje Polski. Wczoraj wieczorem Sejm przegłosował swoje samorozwiązanie, a wkrótce potem prezydent ogłosił, że przedterminowe wybory odbędą się 21 października.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem profesora, wysoka temperatura sporu o te dwie wizje nie jest przypadkowa. Jego zdaniem, jednej ze stron chodzi o to, by ujawnić i zlikwidować ukryte mechanizmy powiązań biznesu, mediów i polityki. Eurodeputowany uważa, że szkodziły one Polsce i wpychały nasz kraj w system oligarchiczny.
Profesor Roszkowski uważa, że zarzuty, iż rząd nie udowodnił zagrożenia płynącego z oligarchizacji państwa, nie są do końca prawdziwe. Przyznał, że rząd z braku czasu nie zdążył udowodnić, że takie zagrożenie istnieje. Jednak - jak podkreślił Wojciech Roszkowski - gabinet Jarosława Kaczyńskiego pokazał mechanizamy działania oligarchii - w raporcie z likwidacji WSI oraz na taśmach dotyczących byłego szefa MSWiA, Janusza Kaczmarka.
Zdaniem profesora, w ujawnieniu tych mechanizmów może przeszkodzić koalicja Platformy Obywatelskiej z Lewicą i Demokratami. Wojciech Roszkowski uważa, że jeśli do aliansu dojdzie, PO opowie się za petryfikacją dawnego układu, w którym niejawne mechanizmy - często przestępcze i w interesie obcych państw - zaczną dominować nad Polską.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz