Notowania

wiadomości
14.01.2012 08:00

Prognoza pogody na ferie

Dzieciom z województw rozpoczynających zimowe ferie będzie sprzyjać prawdziwie zimowa pogoda.

Podziel się
Dodaj komentarz

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk powiedziała IAR, że dzieci w województwie mazowieckim będą miały odpowiednią pogodę na to, żeby wyjść pojeździć na łyżwach. Spodziewane się ochłodzenie, już koło niedzieli temperatury będą zbliżone do zera. W przyszłym tygodniu będą nawet ujemne. Towarzyszyć temu mają opady śniegu.
Małgorzata Tomczuk powiedziała, że na Opolszczyźnie będzie nieco cieplej niż na Mazowszu. Nieco mniej śniegu niż w całym kraju spadnie w województwie dolnośląskim, ale dzieci z Wrocławia mają dość blisko do Sudetów i czeskich gór, gdzie warunki do uprawiania sportów zimowych są bardzo dobre.
Z czterech województw rozpoczynających ferie w najgorszej sytuacji jest zachodniopomorskie. Małgorzata Tomczuk prognozuje, że tam będzie najcieplej. Temperatury w dzień będą tam dodatnie, spadnie też mniej śniegu.
Dobre wieści są dla dzieci, które udają się na narty w Tatry. Śniegu w górach nie zabraknie i nie zanosi się na to, aby miało go w najbliższym czasie ubywać.
IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz