Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokurator
28.06.2006 14:02

Prokuratorzy przesłuchują Zytę Gilowską

Gdańscy prokuratorzy przesłuchują w Warszawie Zytę Gilowską, w związku ze śledztwem w sprawie szantażu lustracyjnego. Zyta Gilowska zawiadomiła prokuraturę o użyciu wobec niej nacisku, w wyniku którego straciła stanowisko ministra finansów i wicepremiera.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gdańska prokuratura okręgowa chce wyjaśnić, czy Zyta Gilowska stała się ofiarą bezprawnych działań w wyniku których straciła swoje stanowiska.
Prokurator Krajowy Janusz Kaczmarek powiedział wcześniej, że śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Podkreślił, że śledztwo wszczęto na postawie artykułu dotyczącego przestępstw przeciwko Rzeczpopspolitej Polskiej. Chodzi o podejrzenie zamachu na konstytucyjne organy państwa lub na ich działanie.
Wniosek o lustrację Gilowskiej skierował Rzecznik Interesu Publicznego. Wcześniej zaproponował on, że wniosek nie trafi do sądu, jeśli pani wicepremier poda się do dymisji. Zyta Gilowska uznała, że rzecznik działał pod naciskiem osób, które chciały pozbyć się jej z rządu i zawiadomiła ministra sprawiedliwości o popełnieniu przestępstwa wobec niej.

Tagi: prokurator, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz