Notowania

wiadomości
31.07.2013 14:47

Prokuratura Generalna: "Wyrok w sprawie Papały pokazuje potrzebę reformy prokuratury"

Podziel się
Dodaj komentarz

Wyrok w sprawie Papały-Prokuratura Generalna

Wyrok w sprawie Papały pokazuje potrzebę reformy prokuratury - mówi Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej. Ryszard Bogucki i Andrzej Z. pseudonim "Słowik" zostali dziś uznani za niewinnych w sprawie śmierci gen. Marka Papały.
Sąd uzasadniając wyrok podkreślał, że sprawa jest porażką prokuratury, bo prokuratorzy nie wypracowali jednolitego stanowiska, co postawiło sąd w niewygodnej sytuacji.
Prokurator Maciej Kujawski powiedział IAR, że dzisiejszy wyrok to argument za tym, by sprawę reformy prokuratury uznać za pilną. Jak dodał , Prokurator Generalny w tej sprawie nie mógł wydać polecenia cofnięcia aktu oskarżenia albo umorzenia określonych wątków. Maciej Kujawski zaznaczył , że przepisy na to nie pozwalają.
Kujawski podkreśla, że dobrym kierunkiem w sprawie reformy prokuratury byłoby powierzenie takich uprawnień Prokuratorowi Generalnemu, które pozwoliłyby mu na decydowanie, w jakim kierunku pójdzie proces.
Generał Marek Papała, został zastrzelony przed swoim domem w Warszawie 25 czerwca 1998 roku. Miał 39 lat. Dochodzenie prowadziła najpierw Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, a od 2009 roku - także w Łodzi.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz