Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura nie udostępniła mediom protokołów ws. Smoleńska

0
Podziel się
bEpNqJbF

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie udostępniła mediom protokołów przesłuchań świadków, o których mowa w artykule "Gazety Wyborczej" - informuje Naczelna Prokuratura Wojskowa w Warszawie. "Gazeta Wyborcza", powołując się na zeznania świadków, napisała dziś, że eksperci zespołu Antoniego Macierewicza nie przedstawili w prokuraturze żadnych dowodów na wybuch Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem.
NPW opublikowała na stronie internetowej protokoły przesłuchań trzech świadków. Jeden z nich jest balistykiem wewnętrznym, specjalizującym się w budowie amunicji i rakiet. Według jego obliczeń, wybuch nastąpił wewnątrz kadłuba samolotu, który następnie rozpadł się w powietrzu. Na pytanie, czy świadek uczestniczył w oględzinach miejsc lub badania fragmentów katastrof lotniczych lub innych, odpowiedział on, że brał udział w takich czynnościach, związanych z katastrofami budowlanymi.
Również drugi świadek zeznaje, że nie uczestniczył w badaniu katastrof lotniczych, ma natomiast doświadczenie w pracach nad mechaniką prętów cienkościennej i wytrzymałości materiałowej. Według niego, do wybuchu doszło najprawdopodobniej w skrzydle samolotu.
Trzeci świadek jest dziekanem wydziału inżynierii cywilnej wyższej uczelni, dyrektorem laboratorium badawczego, specjalizującym się w zachowaniu materiałów, w szczególności pod wpływem uderzeń wysokiej energii. Przeprowadził on w laboratorium symulację lotu tupolewa. Trzeci świadek podaje w wątpliwość tezę, że skrzydło samolotu mogło złamać się pod wpływem uderzenia w brzozę.

IAR

bEpNqJci
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)