Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura: przelewy dla Hofmana z wielu źródeł

0
Podziel się
bEqAOSWJ

Adam Hofman mógł otrzymywać przelewy z więcej niż jednego źródła. Tak wynika z dokumentów, jakie prokuratura otrzymała od Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prokurator Janusz Walczak z prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim powiedział IAR, że w uzasadnieniu przesłanym przez CBA wskazano na wiele operacji finansowych. Dodał, że większość przelewów pochodzi od jednej osoby, ale operacji było więcej. Prokurator Janusz Walczak nie chce jednak ujawniać, kto przelewał pieniądze na konto polityka.
Według informacji medialnych, zakwestionowane przez CBA przelewy przychodziły na konto Adama Hofmana między innymi od Roberta Pietryszyna, obecnie szefa spółki Wrocław 2012. Mogło chodzić nawet o 100 tys. zł. Pietryszyn na razie nie komentuje tych informacji.
Prokuratura okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie oświadczenia majątkowego posła PiS Adama Hofmana. W ciągu 30 dni ma podjąć decyzję o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego. Po tym, jak CBA zawiadomiła o podejrzeniach prokuraturę, Adam Hofman zawiesił działalność w Prawie i Sprawiedliwości.
Adama Hofmana broni jego klubowy kolega Mariusz Antoni Kamiński. " R.Pietryszyn to wieloletni bliski przyjaciel AH (Adama Hofmana - red.), znają się od studiów, był świadkiem na jego ślubie. Pożyczka była jawna, przelana na konto i zwrócona. CBA kwestionuje jedynie niezapłacenie podatku" - napisał na Twitterze poseł Kamiński.

IAR

bEqAOSXm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)