Notowania

kaczyński
04.02.2009 15:20

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. rozmowy L. Kaczyński-R. Sikorski

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie "ujawnienia osobom nieuprawnionym tajemnicy państwowej". Chodziło o rozmowę szefa MSZ Radosława Sikorskiego z prezydentem Lechem Kaczyńskim, który pytał go m.in. o negocjacje ws. tarczy antyrakietowej i znajomość z amerykańskim politykiem Ronem Asmusem.

Podziel się
Dodaj komentarz

O decyzji poinformował prokurator Mateusz Martyniuk z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledztwo to zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa. Decyzja prokuratury jest nieprawomocna.

W lipcu ubiegłego roku media ujawniły fragmenty tajnej i rejestrowanej rozmowy między prezydentem a ministrem, przeprowadzonej w dźwiękoszczelnym pomieszczeniu w BBN.

Tego samego dnia premier Donald Tusk oświadczył, że nie jest usatysfakcjonowany ofertą USA w negocjacjach w sprawie tarczy.

Według "Dziennika", prezydent miał w oziębły sposób pytać Sikorskiego, czy to on tłumaczył telefoniczną rozmowę Tuska z wiceprezydentem USA Dickiem Cheney'em. Prezydent miał też dopytywać, czy Sikorski zna Rona Asmusa, prominentnego polityka amerykańskich demokratów.

Tagi: kaczyński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz