Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokuratura wojskowa: brzoza w Smoleńsku nie była złamana przed 5 kwietnia

0
Podziel się:

Brzoza w Smoleńsku nie była złamana przed katastrofą Tupolewa. To wniosek, jaki płynie z opinii teledetekcyjnej dotyczącej zdjęć satelitarnych z miejsca katastrofy. Opinię ujawniła dziś Naczelna Prokuratura Wojskowa.
Pod koniec października Chris Ciszewski z Uniwersytetu Georgii wysunął tezę, że brzoza została złamana 5 kwietnia 2010 roku, czyli jeszcze przed katastrofą. Z naszej ekspertyzy jasno wynika, że drzewo przed tragicznymi wydarzeniami tam stało - odpowiada kapitan Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. "Zdjęcie z 12 kwietnia pokazuje natomiast złamany pień i leżący obok niego konar, co oznacza, że złamanie drzewa nastąpiło właśnie pomiędzy 5 a 12 kwietnia 2010 roku" - dodaje.
Kapitan Maksjan przypomniał, że prokuratura ma ekspertyzę ze zdjęciami satelitarnymi lotniska Siewiernyj już od września 2010 roku. Krakowska firma SmallGIS oraz Służba Wywiadu Wojskowego badały obszar lotniska i to, czy przed oraz po katastrofie zaszły jakieś zmiany w jego wyposażeniu.
Opublikowana przez Naczelną Prokuraturę Wojskową opinia liczy jedenaście stron. Zawiera między innymi porównanie zdjeć satelitarnych lotniska Siewiernyj z 5 i 12 kwietnia 2010 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)