Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Protekcjonizm nie jest odpowiedzią na kryzys gospodarczy"

0
Podziel się:

Uczestnicy nieformalnego szczytu Unii Europejskiej zgodzili się, iż protekcjonizm nie jest odpowiedzią na kryzys gospodarczy - mówił premier Donald Tusk na zakończenie brukselskiego spotkania.

Donald Tusk odniósł się też do węgierskiej propozycji pakietu pomocowego dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zdaniem premiera, bardziej istotne od pomocy doraźnej jest tworzenie odpowiednich i wspólnych dla wszystkich zasad. Dodał, że ewentualna pomoc musi być skierowana do państw, które jej najbardziej potrzebują. Szef rządu podkreślił, że pomoc publiczna, udzielana przez niektóre państwa przedsiębiorstwom w nich działającym, nie musi zagrażać Polsce, a jeśli poskutkuje pobudzeniem popytu w tych krajach, pomoże również polskiemu eksportowi.

Premier rządu poinformował, że przedstawiciele krajów członkowskich przychylają się do stworzenia ponadnarodowego nadzoru finansowego. Powiedział też, że w trakcie szczytu nikt nie forsował pomysłu euroobligacji dla wybranej grupy państw. W opinii premiera, ten projekt zostanie zarzucony.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)