Notowania

wiadomości
26.08.2013 16:58

Prymas na Jasnej Górze upomina się o ubogich i rodziny

Podziel się
Dodaj komentarz

Kościół - Jasna Góra- Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

O pomocy dla ubogich i opiekę nad rodzinami zaapelował na Jasnej Górze prymas Polski Józef Kowalczyk. Arcybiskup przewodniczył w tamtejszym sanktuarium mszy z okazji przypadającej dziś w Kościele katolickim uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Jego słów słuchało około 70 tysięcy pielgrzymów, którzy przybyli na Jasną Górę.
W czasie kazania prymas pytał czy patrząc na to co dzieje się w naszym kraju wciąż liczy się dla nas człowiek, zwłaszcza ubogi? Jego zdaniem, niestety wiele razy nad człowiekiem stawiamy pieniądze. "Naszym przodkom, którzy walczyli o sprawiedliwość społeczną nie chodziło oto, aby wybudować wierzę na szczycie której będą najbogatsi, a na dole ci, którzy umierają z głodu"- powiedział.
Arcybiskup Kowalczyk stanowczo upomniał się też o rodziny. Zwrócił uwagę, że kiedy ktoś atakuje tradycyjną rodzinę lub ją zaniedbuje skazuje się na przegraną.
"Każda próba nowego zdefiniowania rodziny to zamach na fundamentalne prawo objawione przez Boga" - mówił do zgromadzonych kaznodzieja. Prymas wezwał też władze, aby z całych sił wspierały tradycyjnie pojmowaną rodzinę.
We mszy na Jasnej Górze uczestniczyli biskupi z Episkopatu Polski oraz delegacja kościoła prawosławnego, patriarchatu moskiewskiego i mnichów prawosławnych z klasztoru koło Ostaszkowa.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz