Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
15.06.2006 14:12

Prymas Polski przewodniczył centralnym uroczystościom Bożego Ciała

Kardynał Józef Glemp powiedział, że w dziejach polskiej Eucharystii kluczowymi elementami dla obecnych pokoleń było posłannictwo kardynała Stefana Wyszyńskiego, narodziny "Solidarności" i pontyfikat Jana Pawła II. Prymas Polski przewodniczył centralnym uroczystościom liturgii Bożego Ciała w Warszawie przy ołtarzu przed kościołem świętej Anny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kardynał Glemp przypomniał, ze święcenia kapłańskie przyjmował po to, aby wejść w odrodzenie moralne, zapoczątkowane przez "Wielką Nowennę" kardynała Stefana Wyszyńskiego przed Jubileuszem Tysiąclecia Chrztu Polski. Podkreślił, że jego własne wychowanie kapłańskie opierało się na przykładach duchownych, którzy przeszli wygnania lub obozy koncentracyjne. Prymas powiedział, że żadnej władzy, ani często ośmieszającym zabiegom dyplomatycznym nie udało się i nie uda uśmiercić Kościoła.
Prymas podkreślił, że dzięki "Solidarności" ofiara Eucharystyczna przekroczyła bramy Stoczni Gdańskiej, a potem trafiła do innych zakładów pracy. Wspominając Jana Pawła II kardynał Glemp podkreślił, że liturgie eucharystyczne pod jego przewodnictwem oraz jego wizyty w naszym kraju pozwalały Polakom odczuć obecność Boga.
Eucharystia jest formą przebywania żywego Chrystusa na ziemi. Przypomniał słowa Chrystusa "Ja jestem z wami przez wszystkie dni". Prymas podkreślił, że jest to deklaracja, która zapewnia nam bezpieczeństwo i wzywa do tego, abyśmy stali się bardziej wierzący.
Prymas udzielił specjalnego błogosławieństwa Warszawie i Polsce. Nad ołtarzem widnieje hasło pielgrzymki Benedykta XVI w Polsce - "Trwajcie mocni w wierze".

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz