Notowania

wiadomości
10.11.2012 18:49

Przed 11 listopada - prezydent - Plac Piłsudskiego

Bronisław Komorowski przygotowuje się do obchodów Święta Niepodległości. Prezydent wraz z małżonką zaprosił do Pałacu Prezydenckiego uczniów szkół z Warszawy i Parczewa, by wspólnie przygotować kokardy narodowe na jutrzejsze święto.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent podkreślił, że chciałby, aby 11 listopada był obchodzony jako rodzinne wydarzenie. Bronisław Komorowski zachęcił, by rocznicę odzyskania niepodległości świętować w rodzinnym gronie.
Anna Komorowska zachęcała do wzniesienia się z okazji Święta Niepodległości ponad - częste nawet pośród bliskich sobie ludzi - różnice poglądów politycznych. "Zawieśmy je na kołku", tak jak to robimy, kiedy idziemy w gości, mówiła w rozmowie z IAR.
Krótko po godzinie 13.00 prezydent odwiedził wystawę Razem dla Niepodległej w Galerii Kordegarda. Ekspozycję tworzą fotografie oraz materiały filmowe prezentujące historię obchodów Święta Niepodległości w latach 1918-1989.
Prezydent wezwał do - jak mówił - kolorowego sposobu obchodzenia świąt narodowych szczególnie ze względu na kształtowanie postawy młodego pokolenia. Inaczej te święta nie będą na dłuższą metę atrakcyjne, zrozumiałe i kochane przez następne pokolenia młodych Polaków - zaznaczył Bronisław Komorowski.
Bronisław Komorowski wspomniał również o swoim wkładzie w obchodzenie Święta Niepodległości w okresie PRL, gdy celebrowanie 11 listopada było zakazane. W takim niełatwym okresie, także przykładałem rękę i całe serce do tego, aby obchody Święta Niepodległości miały swój wymiar wspólnotowy - mówił prezydent.
O 18.00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpocznie się Capstrzyk Niepodległości. Poprzedzi go inscenizacja wydarzeń z 1918 roku, ukazująca rozbrajanie niemieckich żołnierzy przed dawną Komendą Miasta Warszawy.
Dwie godziny później na Placu Piłsudskiego rozpocznie się lekcja wspólnego śpiewania: "Droga niepodległości Kraków-Warszawa-Gdańsk 1914-1989". Wszyscy chętni będą mogli zaśpiewać polskie piosenki i pieśni patriotyczne.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz