Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przedstawienie "Dwa Słowa" w Teatrze Wielkim Operze Narodowej

0
Podziel się

Opera w jednym akcie "Verbum nobile" - Stanisława Moniuszki i epizod liryczny w dwóch obrazach "Przysięga" - Aleksandra Tansmana złożą się na przedstawienie w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, pod tytułem "Dwa słowa".

bEivOdzF

Reżyserem przedsięwzięcia jest Laco Adamik, który zwraca uwagę, że są to dwa różne utwory: "łączy je tylko polskość autorów i wątek literacki; w jednym i w drugim chodzi o słowo honoru" - mówi Laco Adamik.

Dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego Opery Narodowej Mariusz Treliński podkreśla, że prezentacja polskiego repertuaru jest obowiązkiem tej instytucji. Jak dodaje - kłopot polega na tym, że naprawdę dobrego repertuaru jest bardzo mało, ale cieszy się jednocześnie, że udało się to przedsięwzięcie przygotować w tak krótkim czasie. Zauważa jednocześnie, że "Verbum nobile" - Stanisława Moniuszki było grane ostatni raz w Polsce czterdzieści lat temu, a prezentacja "Przysięgi" - Aleksandra Tansmana - jest w naszym kraju prawykonaniem.

Premiera "Dwóch słów" Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 lutego, o godzinie 19.00. Orkiestrę Teatru Wielkiego - Opery Narodowej poprowadzi Michał Dworzyński. Wystąpią także: Chór Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz mimowie. Spektakl "Verbum nobile" - Stanisława Moniuszki zostanie przedstawiony w wersji oryginalnej z angielskimi napisami, natomiast "Przysięga" - Aleksandra Tansmana w oryginalnej, francuskiej wersji językowej z polskimi napisami.

bEivOdzH

Głównymi solistami będą Anna Lubańska i Mariusz Godlewski.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął minister kultury i dziedzictwa narodowego - Bogdan Zdrojewski. Jednym z patronów medialnych jest Program 2 Polskiego Radia.

bEivOdAi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)