Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przegląd
22.10.2006 15:23

"Przegląd" - Dlaczego brakuje ON?

pt "Przegląd" - Dlaczego brakuje ON?

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przegląd" opisuje sytuację na polskim rynku paliw. Od kilku tygodni brakuje paliwa do silników wysokoprężnych, czyli popularnych diesli.
Tygodnik pisze, że Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupy Lotos tłumacząc, dlaczego na rynku brakuje oleju napędowego powołuje się na problemy wywołane zwiększonym sezonowym popytem na to paliwo oraz malejącym ostatnio importem gotowych produktów paliwowych do kraju.
"Przegląd" wskazał też faktyczne, jego zdaniem, przyczyny takiego stanu rzeczy. Wiążą się one z polityką prowadzoną przez Grupę Lotos i PKN Orlen, które nie uwzględniły rządowych wymogów w profilu swojej produkcji, dotyczących tworzenia rezerw przez koncerny.
"Przegląd" pisze, że moce przerobowe Lotosu i PKN Orlenu nie były w stanie jednocześnie zaspokoić potrzeb rynku i ministerstwa gospodarki.
W opinii tygodnika takie a nie inne działanie obu koncernów wytłumaczyć można niższą opłacalnością sprzedaży oleju napędowego niż benzyn silnikowych. W efekcie ucierpieć musieli klienci. Tygodnik podkreśla, że zagadką, z którą być może kiedyś upora się prokuratura pozostaje kwestia pomysłu gromadzenia zapasów w momencie, gdy ceny surowca są najwyższe i spowolnienia tego typu działań w chwili ich spadku.

przegląd/km/skw.

Tagi: przegląd, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz