Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przemęczeni uczniowie rozpoczynają rok szkolny

0
Podziel się:

Rok szkolny dopiero się zaczyna, a dzieci nie mają sił ani na naukę, ani na sport. Zdecydowana większość uczniów szkół średnich narzeka na przemęczenie.

*Rok szkolny dopiero się zaczyna, a dzieci nie mają sił ani na naukę, ani na sport. Zdecydowana większość uczniów szkół średnich narzeka na przemęczenie - pisze "Dziennik". *

Z badań Śląskiego Centrum Zdrowia Publicznego wynika, że aż 75 i pół procent uczniów szkół średnich uważa, iż ma za dużo pracy. Czują się przemęczeni zanim na dobre rozpoczną naukę, a gdy ta już trwa, szukają sposobów poradzenia sobie, choćby wagarując.

"Dziennik" pisze, że na przepracowanie nie narzeka na Śląsku tylko 10 procent badanych uczniów. Natomiast do przynajmniej jednorazowych wagarów w ostatnim półroczu przyznaje się 67 procent uczniów.

Nauczyciele podkreślają, że dla uczniów stres to codzienność: muszą trzykrotnie zmieniać szkoły, wytrzymać rosnącą presję rodziców, podołać własnym ambicjom bycia najlepszymi. W efekcie albo popadają w depresje, albo uciekają ze szkoły jeśli ponoszą jakieś porażki.

edukacja
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)