Notowania

przesłuchanie
11.02.2010 15:23

Przesłuchanie Sobiesiaka utajnione

Podziel się
Dodaj komentarz
  Komisja śledcza badająca aferę hazardową przesłucha Ryszarda Sobiesiaka na posiedzeniu niejawnym. Członkowie komisji zdecydowali się utajnić przesłuchanie po tym, jak śląski biznesmen odmówił składania wyjaśnień na posiedzeniu jawnym.
  Przesłuchanie Ryszarda Sobiesiaka rozpoczęło się od jego oświadczenia. W swobodnej wypowiedzi przedsiębiorca odniósł się do medialnych zarzutów pod jego adresem. Mówił między innymi, że nie ma afery hazardowej, a cała sytuacja została wykreowana przez CBA. Sobiesiak oskarżył [Mariusza Kamińskiego](https://wiadomosci.wp.pl/mariusz-kaminski-6030162929751169c), że podległa mu służba manipulowała faktami i uwikłała go w aferę.
  Po wygłoszeniu oświadczenia Sobiesiak złożył wniosek o utajnienie przesłuchania. Uzasadnił to tym, że zeznania, które składa, mogą narazić go na utratę dobrego imienia lub pogorszyć jego sytuację w prokuraturze. Komisja odrzuciła ten wniosek, ale świadek konsekwentnie odmiawiał składania wyjaśnień. Na pytania posłów odpowiadał zdawkowo: "tak" lub "nie", lub wymijająco: "nie wiem", "nie pamiętam". Dlatego posłowie zdecydowali o utajnieniu przesłuchania.
Tagi: przesłuchanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz