Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewozy Regionalne - paraliż

0
Podziel się:

Przewozy Regionalne zarzucają operatorowi linii kolejowych brak konsultacji oraz arbitralne i bezprawne doprowadzenie do wstrzymania ruchu kilkudziesięciu pociągów InterRegio.

bEIPzyzp

Dyrektor finansowy Przewozów Regionalnych Małgorzata Kuczewska-Łaska powiedziała, że w związku ze stanowiskiem Polskich Linii Kolejowych S.A., uruchomienia zatrzymanych pociągów można się spodziewać najwcześniej za 2 tygodnie, a rozmowy mogą się zacząć dopiero jutro.

Małgorzata Kuczewska-Łaska zaznaczyła, że jej spółka jest cały czas gotowa do rozmów na temat długu wobec Polskich Linii Kolejowych. Dodała, że jej spółka w związku z długami chciała ograniczyć kursowanie 200 pociągów o najmniejszej popularności. Jednak - według Kuczewskiej-Łaski, operator torów samodzielnie postanowił o zatrzymaniu pociągów najbardziej dochodowych.

Prezes Przewozów Regionalnych Tomasz Moraczewski podkreśla, że kłopoty jego spółki to wynik nieporozumień między spółkami wywodzącymi się z PKP. Jego zdaniem konflikty między tymi podmiotami nie powinny uderzać w pasażerów, bo jest to kwestia wewnętrzna.

bEIPzyzr

Przewozy Regionalne zapewniają, że każdy pasażer, który kupił bilet, a nie pojechał pociągiem InterRegio, otrzyma zwrot pieniędzy.

bEIPzyzS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)