Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 12:08

Przybywa pieniędzy na koncie WOŚP

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie mineło jeszcze południe, a na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęły już ponad trzy miliony złotych.
Zbiórka funduszy trwa od samego rana. Na ulicach miast można spotkać tłumy wolontariuszy. Według informacji fundacji, jest ich niemal 120 tysięcy na całym świecie. Mają przy sobie mają puszki, identyfikatory i serduszka.
W tym roku fundacja WOŚP zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów. Na liście zakupów fundacji są między innymi przyłóżkowe aparaty RTG, radiologiczne stacje diagnostyczne i wielonarządowe tomografy komputerowe. Tegoroczna zbiórka odbywa się pod hasłem "Na ratunek".
Wśród tych, którzy pomagają zbierać pieniądze, są innymi artyści, naukowcy i studenci. Orkiestrę wspomaga także ponad 120 osób z zespołu i orkiestry "Mazowsze". W akcję zaangażowało się również co namniej 350 bibliotek, choć - jak powiedział Rafał Kramza, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - placówek wspomagających jest na pewno dużo więcej.
Oprócz tradycyjnej zbiórki do puszki, Fundację można wspierać na wiele innych sposobów. Wszystkie znaleźć można pod adresem wspieraj.wosp.org.pl. Poza tym trwają orkiestrowe aukcje. Wylicytować można na przykład lot Dreamlinerem w klasie biznes czy pozmywanie naczyń przez Jerzego Owsiaka albo Marcina Mellera.
Dziś odbędzie się ponad 700 koncertów, w tym w Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki, w Gdańsku i we Wrocławiu oraz 24 biegi, największy - "Policz się z cukrzycą" - w stolicy.
Najdłuższy koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie trwał dwanaście godzin.
Przed 10:00 z Krakowa do Bielska Białej wyruszył specjalny skład WOŚP. Przemierzy 222 kilometry, a podczas podróży dla pasażerów zagra kilka zespołów muzycznych.
Nad spokojnym przebiegiem finału Orkiestry czuwają policjanci.
Transmisję z przebiegu tegorocznego WOŚP można śledzić pod adresem youtube.com/orkiestra i owsiaknet.pl
W ubiegłym roku WOŚP zebrała ponad 50 milionów złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz