Notowania

wiadomości
22.10.2013 16:54

Przyjaciele Syrii nie chcą Asada

Podziel się
Dodaj komentarz

Syria-Przyjaciele-Wlk. Brytania-Hague-stanowisko

Grupa Przyjaciół Syrii nie chce prezydenta Asada w przyszłych władzach Syrii. W Londynie odbywa się wspólna konferencja Grupy oraz przedstawicieli syryjskiej opozycji.
Gospodarz spotkania - szef brytyjskiej dyplomacji William Hague - podkreślił jednak, że ten warunek nie odnosi się do konferencji pokojowej w Genewie. William Hague dodał, że w tym przypadku warunkiem dla Syrii jest zastosowanie się do ustaleń pierwszej konwencji genewskiej w sprawie Syrii.
"Wiemy jaką przewiduje ona rolę dla prezydenta Asada. Jednak przyjęcie tego przez reżim w Syrii czy na przykład Rosję, nie jest warunkiem wstępnym do rozpoczęcia rozmów".
William Hague przyznał, że prezydent Asad nie powinien znaleźć się w przyszłych władzach. Jak tłumaczył, wynika to z krzywd jakie wyrządził swojemu narodowi. "W demokratycznej, pokojowej Syrii prezydent Asad nie powinien odgrywać żadnej roli. To przez niego musieliśmy nieść pomoc humanitarną okupowanym terenom i prosić o uwolnienie przetrzymywanych kobiet i dzieci przed drugą konwencją w Genewie".
Druga część rozmów pokojowych w sprawie Syrii ma się odbyć w Genewie w listopadzie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz