Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologia
10.06.2006 10:57

Przyszłością radia jest technologia cyfrowa

Rozwój radiofonii, misja radia publicznego i radio w służbie polityki - to główne tematy międzynarodowej konferencji w Lublinie.

Podziel się
Dodaj komentarz

W spotkaniu zatytułowanym "Radio - obiecujące medium przyszłości. Sytuacja radia w krajach Europy środkowo-wschodniej" na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim biorą udział specjaliści z całej Europy.

Raina Konstantinova - dyrektor Departamentu Radiowego EBU (Europejskiej Unii Radiowo-Telewizyjnej) - nie obawia się o przyszłość radia. Zwróciła uwagę na fakt, że 2/3 Europejczyków słucha radia co najmniej 3 godziny dziennie. Podkreśliła, że radio jest medium, które - w opinii słuchaczy - da im informacje, dobrą rozrywkę i będzie blisko nich przy podejmowaniu ważnych decyzji politycznych i społecznych.

Profesor Tomasz Goban-Klas z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest przekonany, że telewizja czy kultura obrazkowa nie mogą zagrozić radiu. Zaznaczył, że siłą radia publicznego jest słowo, a zwłaszcza pogłębiony komentarz odnoszący się do spraw bieżących i historycznych.

Wszyscy badacze zgadzają się, że przyszłością radia jest technologia cyfrowa, która pozwoli, między innymi, nadawać kilku rozgłośniom na tej samej częstotliwości.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu unijnego, który zakłada serię konferencji, publikacji i warsztatów poświęconych radiu jako współczesnemu medium. W projekcie uczestniczy 13 uniwersytetów z 10 krajów, między innymi, z Belgii, Francji, Niemiec, Irlandii, Grecji, Włoch i Polski.

Tagi: technologia, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz