Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pussy Riot mają kolejnego obrońcę. Wałęsa napisze do Putina

0
Podziel się:

Były prezydent informuje, że będzie chciał przekonać Władimira Putina do uwolnienia artystek.

Pussy Riot mają kolejnego obrońcę. Wałęsa napisze do Putina
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFglFWOd

Lech Wałęsa napisze list do prezydenta Rosji w sprawie wyroku skazującego na dwa lata łagru członkinie zespołu Pussy Riot. Były prezydent w informuje, że będzie chciał przekonać Władimira Putina do uwolnienia artystek.

Wałęsa zdaje sobie jednak sprawę, że uwolnienie artystek jest raczej niemożliwe. Dodaje, że kobiety nie powinny być karane w ten sposób, jednak ich postępowanie było niedopuszczalne. Zdaniem byłego prezydenta, członkinie zespołu Pussy Riot nie powinny używać miejsc religijnych do walki politycznej.

Artystki zostały zatrzymane w marcu, po tym jak zamieściły w internecie film, na którym widać, jak przed głównym ołtarzem w cerkwi Chrystusa Zbawiciela wykonały pieśń _ Bogurodzico przegoń Putina _. Skazane mają najbliższe dwa lata spędzić w kolonii karnej. Członkiniom zespołu groziło nawet siedem lat więzienia.

bFglFWOf
Czytaj więcej w Money.pl
Ostra krytyka wyroku, ale Putin nieugięty W sprawie Pussy Riot ostro wypowiedziała się szefowa unijnej dyplomacji i przedstawiciele USA w Rosji.
Członkinie Pussy Riot skazane. Jest wyrok W związku z procesem, w wielu krajach różne środowiska okazywały solidarność z członkiniami Pussy Riot.
Posiedzą za: _ Bogurodzico, przegoń Putina! _? Adwokat piosenkarek zapowiedział na godzinę przed ogłoszeniem wyroku akcje solidarności z członkiniami Pussy Riot.

IAR

bFglFWOG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)