Notowania

wiadomości
19.01.2014 11:33

Putin zaprzecza - nie było korupcji w Soczi

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie ma obiektywnych informacji o korupcji w trakcie przygotowań do zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Przekonuje o tym prezydent Rosji w trakcie wywiadu udzielonego kilku rosyjskim i zagranicznym stacjom telewizyjnym.
Władimir Putin zaznaczył, że - choć wszyscy o tym mówią, to na razie nikt nie przedstawił konkretnych dowodów. W opinii Władimira Putina - państwowe pieniądze na budowę obiektów olimpijskich były wydawane racjonalnie. "Jeśli ktoś ma dowody na to, że było inaczej niech nam je przedstawi. Wykorzystamy je do zaprowadzenia porządku w tej sferze" - cytuje wypowiedź prezydenta Rosji agencja Interfax.
Władimir Putin jest zadowolony z tego, że ogłoszona w grudniu amnestia podniosła prestiż Rosji w oczach światowej opinii publicznej. Dodał jednak, że to nie jego zasługa a Dumy Państwowej, która uchwaliła amnestię i jak przypomniał -"ogłoszono ten akt nie w związku z Olimpiadą, ale z okazji 20 lecia rosyjskiej konstytucji".
Gospodarz Kremla kolejny raz zapewnił, że homoseksualiści przyjeżdżający do Soczi mogą czuć się bezpiecznie. - "U nas nikt nie zakazuje takich stosunków, mamy jedynie zakaz propagowania homoseksualizmu wśród dzieci" - dodał Putin. Rosyjski prezydent nie wie czy będzie w 2018 r. ponownie ubiegał się o urząd na Kremlu. Natomiast wie, że gdy odejdzie na emeryturę chce grać w hokeja, a gdyby miał starować w Igrzyskach Olimpijskich, to chciałby zdobyć złoto w judo.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz