Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Putin zaprzecza tajnemu układowi z Ukrainą

0
Podziel się
bEqtFnLp

Prezydent Rosji wzywa Unię Europejską do stępienia języka w sprawie Ukrainy. Moskwa broni stanowiska Kijowa, który postanowił zawiesić negocjacje w sprawie przystąpienia Ukrainy do umowy stowarzyszeniowej z Unią.
Podczas wizyty w Trieście Władimir Putin wezwał Unię Europejską, by przestała wygłaszać ostre sądy o sytuacji na Ukrainie. Jego zdaniem, przystąpienie Kijowa do umowy stowarzyszeniowej byłoby dużym zagrożeniem dla rosyjskiej gospodarki. Putin zaprzeczył też, jakoby jego kraj porozumiał się z Ukrainą w sprawie tańszych dostaw gazu. Jak mówił, chodziło raczej o powstrzymanie zalewu europejskich produktów.
W tej sprawie wypowiedział się też rosyjski MSZ. Skrytykował wspólne oświadczenie prezydenta Unii Europejskiej Hermana Van Rompuya i szefa Komisji Europejskiej, Jose Manuela Barroso. Zdaniem MSZ, to i inne oświadczenia przywódców Unii i państw europejskich wywołują "zamęt i rozczarowanie".
Wczoraj Barroso i Van Rompuy potępili rosyjskie stanowisko i postępowanie w sprawie Ukrainy. Ich zdaniem, Moskwa wywierała presję na Kijów, by ten wycofał się z europejskiej ścieżki.

IAR

bEqtFnLS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)