Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
13.04.2008 13:04

Radzymin: uroczystości upamiętniające zamordowanie polskich oficerów w Katyniu

Na cmentarzu poległych w Radzyminie pod Warszawą rozpoczęły się uroczystości upamiętniające zamordowanie polskich oficerów w Katyniu w 1940 roku. Zostanie tam również zainaugurowany program edukacyjny "Katyń - ocalić od zapomnienia".

Podziel się
Dodaj komentarz

Wokół cmentarza zasadzono dęby, które mają upamiętniać zamordowanych oficerów. Podczas mszy świętej drzewa pobłogosławi arcybiskup warszawsko-praski Sławoj Leszek Głódź.

Obecna na uroczystości przedstawicielka Rodzin Katyńskich Agnieszka Siwecka, zaznaczyła, że 13 kwietnia powinien być dla młodzieży datą pamięci o ich przodkach. Dodała, że Polska po wojnie byłaby inna, gdyby nie wymordowano w Katyniu tak dużej części jej inteligencji.

Przed mszą świętą odbędzie się także apel historyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Radzyminie.

Grzegorz Jerek, koordynator programu "Katyń - ocalić od zapomnienia" zapowiada, że dzisiejsze uroczystości są wstępem do dalszych działań na rzecz propagowania pamięci o zbrodni katyńskiej. Jak dodaje, młodzież chętnie włącza się w organizowanie uroczystości w hołdzie pomordowanym oficerom.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz