Rajd Abu Dhabi - Hołowczyc drugi na drugim odcinku specjalnym, wysokie miejsca Przygońskiego, Błażusiaka i Sonika

0

rajdy - Rajd Abu Dhabi - Polacy

Krzysztof Hołowczyc zajął drugie miejsce na mecie drugiego odcinka specjalnego rajdu Abu Dhabi, który jest pierwszą rundą Mistrzostw Świata w rajdach terenowych. Wygrał Hiszpan Nani Roma, który jest liderem klasyfikacji generalnej. Hołowczyc zajmuje 10. pozycję., a 11. jest Marcin Kaczmarski, który dziś był 15.
W klasyfikacji motocyklistów Jakub Przygoński zajął piąte miejsce, a siódmy był mistrz świata w motocyklowym enduro Tadeusz Błażusiak - debiutujący w rajdach cross-country. Pierwsze miejsce zajął Brytyjczyk Sam Sunderland.
Wśród kierowców quadów na czwartym miejscu do mety dzisiejszego etapu dojechał Rafał Sonik. Wygrał Holender Sebastian Husseini.
Dzień wcześniej wyjazd na odcinek specjalny motocyklistów i quadowców powstrzymała burza piaskowa, szalejąca nad trasą.