Rajd Dakar - Dąbrowski i Czachor 11. na trasie II etapu

0

rajd Dakar - II etap - samochody - wyniki

Marek Dąbrowski z pilotem Jackiem Czachorem zajęli jedenaste miejsce w drugim etapie Radu Dakar. Najszybszy na 433-kilometrowej trasie był Francuz Stephane Peterhansel. Było to 62. etapowe zwycięstwo Peterhansela.
Dąbrowski i Czachor dojechali do mety ze stratą 31 minut i 48 sekund do zwycięzcy. Na 13. miejscu uplasowali się Krzysztof Hołowczyc, który jedzie z rosyjskim pilotem Konstantinem Żilcowem, na 18. miejscu sklasyfikowani zostali Martin Kaczmarski z Portugalczykiem Filipe Palmeiro, 26. miejsce zajęli Adam Małysz z Rafałem Martonem.
W klasyfikacji generalnej prowadzi triumfator poprzedniej edycji, Stephane Peterhansel. Fracuz, który w tegorocznym rajdzie jedzie z Jean'em Paul'em Cottretem ma 28. sekund przewagi nad Hiszpanem Carlosem Sainz'em oraz 4 minuty i 10 sekund przewagi nad Katarczykiem Nasserem al-Attiyahem.