Rajd Dakar - Samochody: Trzech Polaków w pierwszej "10"

0

rajd Dakar - samochody - 8. etap - Krzysztof Hołowczyc - Adam Małysz - Marek Dąbrowski - Martin Kaczmarski

Krzysztof Hołowczyc zajął 5. miejsce na 8. etapie Rajdu Dakar ze stratą 5 minut i 59 sekund do zwycięzcy - Nasira al-Atijji.
Katarczyk pokonał trasę w 2 godziny, 5 minut i 17 sekund. Drugie miejsce zajął Francuz Stephane Peterhansel, a trzecie Hiszpan - Carl Sainz.
Dobre 12. miejsce zajął Martin Kaczmarski. Na 16. pozycji uplasował się Adam Małysz, a na 25. miejscu 8. etap zakończył Marek Dąbrowski.
W klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar - w rywalizacji samochodów - Hołowczyc zajmuje 7. miejsce ze stratą 2 godziny, 28 minut i 28 sekund do lidera - Naniego Romy, który dziś był siódmy. Hiszpan ma 24 minuty i 35 sekund przewagi nad drugim Stephanem Peterhanselem oraz 47 minut i 9 sekund nad trzecim Ginielem de Villersem z RPA.
W pierwszej "10" klasyfikacji generalnej jest trzech Polaków - obok siódmego Krzysztofa Hołowczyca, 8. miejsce zajmuje Marek Dąbrowski (którego pilotem jest były motocyklista, Maciej Czachor), a na 10. pozycji plasuje się Adam Małysz. Martin Kaczmarski jest klasyfikowany na 14. miejscu.