Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rajdy motocyklowe - Rally dos Sertoes - Jakub Przygoński znów trzeci

0
Podziel się:

rajdy motocyklowe - Rally dos Sertoes - Jakub Przygoński

Po raz drugi w trwającym w Brazylii Rally Dos Sertoes Jakub Przygoński zakończył etap na trzecim miejscu - polski motocyklista awansował jednocześnie na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.
Na trasie ósmego etapu rajdu, z Minacu do Goianesii, najszybszy był Portugalczyk Paulo Goncalves, który o niecałe trzy minuty wyprzedził Francuza Marca Comę.
"Dzisiejszy odcinek był bardzo ciekawy, składał się z zakrętów, skał i kurzu, co przypominało mi jazdę w enduro. Było też kilka okazji, aby sprawdzić swoje umiejętności nawigacyjne. To dobry treningowo i szybki rajd, ale na pewno też bardzo ciężki. (...) przed nami w sobotę ostatni dzień rajdu - (...) nastawiam się na walkę do ostatnich minut !" - zadeklarował Jakub Przygoński na koniec swojej wypowiedzi po piątkowym etapie.
Liderem rajdu przed ostatnim etapem jest Goncalves, który wyprzedza dwóch francuskich motocyklistów - 26 minut straty do Portugalczyka ma Cyril Despres, a ponad 37 minut traci Marc Coma. Jakub Przygoński (5. miejsce) traci półtorej godziny do Goncalvesa, ale do czwartego Jeana Azevedo (Brazylia) traci tylko ok. 15 minut.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)